Як зрозуміти свою дитину

Якщо дитина зіткнулася з травмуючим досвідом (наприклад, смерть близького родича, насильство над дитиною), психолог може допомогти їй пережити втрату та інші важко стерпні почуття, відновитися.

Якщо, спостерігаючи за дитиною, у вас з’являються побоювання (надмірна закритість, часті невдачі, низький контроль емоцій, агресивність), то ви можете спробувати схилити її до співпраці з психологом.

Консультація батьків

Батьки можуть звернутися до психолога зі своєю дитиною, якщо вони помічають у себе певне занепокоєння у зв’язку з її поведінкою або станом. При цьому вони часто очікують, що психолог може якось або змінити дитину, або позитивно вплинути на неї. Але насправді, психолог працює переважно не тільки з дитиною, а й, в основному, з батьками. А позитивним результатом консультування буде набуття, знаходження батьком під час взаємодії з психологом нових засобів для розв’язання старих проблем, пов’язаних із вихованням.

Іноді ухвалюється рішення про роботу з дитиною і батьками. У цьому разі психолог сприяє більшому взаєморозумінню і, відповідно, проясненню накопичених конфліктів. Особливо ефективний цей метод для роботи з підлітками та їхніми батьками.